piątek, 28 listopada 2014

Klucz… do szczęścia!


        Andrzejki tuż, tuż… A tradycyjny, andrzejkowy wieczór nie może odbyć się bez wspaniałego rytuału. Przyszłość wykapana z wosku przez klucz to dzieło przypadku, ale akcesoria nie są przypadkowe!

Świece nadają wieczorowi tajemniczości, magiczności… A klucz to cudowny przewodnik - otwiera nas na nowe… Bo nie można teraźniejszości trzymać pod kluczem, a pięknych marzeń zamykać na klucz.

Starodawne, wiekowe klucze mogą stanowić piękny element wystroju wnętrz.

Bogato zdobione, wytarte przez czas, kryjące w sobie różne historie... Choć nie zawsze wykonane
ze szlachetnych, drogocennych metali, miały (i mają!) wielką wagę.

Pięknie prezentują się jako urozmaicenie domowych dekoracji – sypialni, salonów, gabinetów. W ich kształcie można nabyć zawieszki zapachowe, uchwyty do mebli a nawet… korkociągi i otwieracze
do butelek!

Nowoczesne klucze nie są tak finezyjne, jak te sprzed lat… Funkcjonalność i niezawodność to ich domena, dlatego są proste i niewielkie (większość nawet pozbawiona jest dziurki, przez którą można przelać zaczarowany, andrzejkowy wosk!).

Ale w stylowej, ozdobnej formie można sprawić sobie… wieszak na klucze („ojciec wszystkich – mniejszych i młodszych - kluczy, który dba o ich prządek!)! Misternie wykonany metalowy odlew, efektownie postarzany będzie zarówno pięknym, jak i praktycznym rozwiązaniem!

Pośrednią formą są wieszaki drewniane – tabliczki. Nie są to jeszcze skrzynki, ale dają możliwość zawieszenia kluczy w kilku rzędach, są bardzo pojemne.

Dla osób, które chcą mieć klucze „zamknięte” i schowane (może na klucz?!) idealne są stylowe skrzyneczki – wiszące lub stojące w formie szkatułki, z szybką, krateczką, ażurowym wiekiem…

Miejsce, w którym zawsze znajduje się klucz – niezależnie od materiału i wzoru wykonania -  jest
na wagę złota! To taki mały element, a od niego zależy spokój i bezpieczeństwo tego, co kochamy – domu! Dom bez klucza to jak pięciolinia bez klucza wiolinowego – nic nie jest wtedy symfonicznie harmonijne i spokojne.

Wieszak, skrzynka, schowek… może nie wywróży nam świetlanej przyszłości, ale zagwarantuje spokojniejsze poranki i oszczędność czasu przed wyjściem! Szukanie w biegu kluczy to już przeszłość!

…Bo porządek, harmonia to… klucz do szczęścia!


Kluczowe, piękne dekoracje - zawieszki, uchwyty…

Zawieszki klucze nr 1 i nr 2


Kluczowe, stylowe wieszaki - metalowe, drewniane

Wieszaki na klucze lewy i prawy

Wieszaki na klucze pobielane nr 1 i nr 2


 Pobielane wieszaki na klucze vintage nr 1 i nr 2 

 Tabliczka z haczykami na klucze "Keys" 


Kluczowe, praktyczne skrzyneczki – wiszące i stojące (na straży porządku!)…

Urocza drewniana skrzyneczka na klucze

Drewniana skrzyneczka do powieszenia z serduszkiem

Biała skrzyneczka na klucze

 

 


2 komentarze:

paula pearls pisze...

ciekawie to wszystko opisałaś! piękne są również zdjęcia!

Inspiracje Belle Maison pisze...

Dziękuje :-) Wkrótce kolejny wpis- prezentowy...