środa, 12 listopada 2014

Listopad – czas świec…        Moi Drodzy, w związku z tym, że nasza facebookowa galeria z lampionami szczególnie przypadła Wam do gustu dziś przygotowaliśmy dla Was wpis o świecach :-) Choć wielu uważa, że listopad to najbardziej smutny, ponury i ciemny miesiąc, jest on jednocześnie najintensywniej oświetlony blaskiem świec. Radosne płomyki potrafią rozgrzać, rozjaśnić i ożywić każde miejsce. A igrające w ciekawej oprawie tworzą naprawdę niepowtarzalny klimat. Dzięki nim łatwo przechytrzyć listopadowy mrok! 


Jej wysokość… świeca

 

Najbardziej klasyczne, tradycyjne i gustowne są świeczniki. Świeca na podwyższeniu oświetla większą przestrzeń, a przy tym wygląda bardzo efektownie. Świeczniki to uniwersalne akcesoria, odpowiednie do każdego wnętrza – od salonu, jadalni, sypialni, po kuchnię i  łazienkę.
Ci, którzy kochają shabby chic, styl francuski, romantyczny, a także styl prowansalski, rustykalny mogą wybrać strzeliste, bogato zdobione świeczniki. 

 

Świecznik Mira  - połączenie misternie zdobionego szkła i srebra, sprzymierzeniec blasku…

 
Świecznik Yolande - klasyczne rozjaśnienie wspólnych chwil przy stole…

Świecznik Palace -  błysk i blask jak w pałacuCi, którzy preferują praktyczniejsze, drobniejsze formy, na pewno będą zadowoleni z niższych, ale równie efektownych kaganków. Będą pięknie wyglądać na konsolce w prowansalskim holu, bądź na toaletce w romantycznej sypialni.


Wnętrza, w których dominuje styl skandynawski doskonale uzupełnią świeczniki drewniane, metalowe lub ceramiczne o minimalistycznej formie, często zdobione gwiazdami lub prostym pismem. 


Lampionów moc


Akcesoriami, które silniej osłaniają ogień, dają mniej ciepła, ale są bezpieczniejsze i równie gustowne, są lampiony.

Znakomicie prezentują się one we wnętrzach shabby chic, w stylu francuskim i prowansalskim, wykonane z wysokiej jakości szkła, bogato zdobione, w klasycznych kształtach.

 Lampion "Domek", Lampion szklany "Candle Light" i Bielone skandynawskie lampiony :-)


Spokój i bezpieczeństwo latarni

Jeszcze bardziej osłonięty ogień płonie w latarniach                i latarenkach. Naturalne, klimatyczne i bezpieczne oświetlenie doskonale sprawdzi się w salonie, na werandzie, tarasie  i w ogrodzie.


                                                             Latarnia "Fransk" ( środkowa )


Rzecz a jednak świeca...

 

Gustowne i zabawne są świece imitujące akcesoria domowe. Ich przeznaczeniem jest głównie efekt dekoracyjny, rzadko kiedy… płoną. Woskowe figurki są tak misternie i autentycznie wykonane, że aż szkoda podchodzić do nich z zapałką.


            Świeca imitująca drewniany zegar, Świeca kłębek włóczki, Świece "kamyczki"


To, czy ten miesiąc będzie mroczny i ponury… czy ciepły i jasny – zależy tylko od nas! :-) Tak niewiele trzeba, by wyczarować w domu dobry nastrój, a przysłowiowa noc listopadowa może być naprawdę połyskująca, przyjemna i fantastyczna. Wszystko, co pomoże osiągnąć ten efekt – lśniące i emanujące dobrą energią – dostępne w BelleMaison. Zapraszamy!
 

Brak komentarzy: