poniedziałek, 2 marca 2015

Kobiece żywioły…         „Naprawdę jaka jesteś, nie wie nikt…” brzmi jedna z najpiękniejszych piosenek o tajemnicy kobiecości… W kobietach drzemią pokłady nieodgadnionych marzeń, silne emocje i namiętności… 
Eteryczność łączy się z siłą, a łagodność z uporem… Kobiety są jak żywioły.
Niektóre damy są dynamiczne, prędkie, emocjonalne… To ogień, który wyraża się w całej gamie gorących barw - od czerwieni poprzez złoto, pomarańcz, po iskrzącą się żółć. Płomienny charakter wyraża się w słabości do soczystej czerwieni Valentino, jak i umiłowaniu południowych rytmów -skocznego, hiszpańskiego flamenco, zmysłowego tanga argentyńskiego.
Inne kobiety są czystym przeciwieństwem - wodą. Ich życie jest na ogół ciche, płynne i spokojne, w kolorze niezmąconego błękitu paryskiego… Czasami przydarza się im intensywny sztorm, a wówczas dominują zdecydowane barwy - szarość, granat, szafir, które oczyszczają atmosferę i  dodają wyrazistości. Woda na ogół jest nieco nostalgiczna, sentymentalna, ale instygująca.
Lżejsze niż ogień i woda jest powietrze. To opanowane, spokojnie kobiety, które są „ponad życiem”. Wszystkiemu przyglądają się z dystansem, z góry, z boku. Eteryczne, wyciszone (choć sporadycznie pojawia się u nich huragan!). Wyrażają je jasne barwy, niekiedy mgliste i zachmurzone cieniowania ombre, blask gwiazd.
Ziemia to symbol kobiet silnych, opanowanych i „twardo stąpających po życiowym gruncie”. Typowe kolory to brąz, szarość, piaskowy beż. Ulubione motywy to te, które daje ziemia - etniczne, florystyczne, naturalne…
Żywioły w naturze mieszają się i współdziałają… A, że kobieta zmienną jest (i często także niezdecydowaną :-)), z pewnością nie utożsamia się tylko z jednym żywiołem. Urządzanie najbliższego otoczenia  w zgodzie z dominującą cechą - kolorem, fakturą, designer - pozwala poczuć się, jak… w swoim żywiole!


Ognisty temperament…
Podusia Love, dywanik Love (do kompletu) i czerwony abażur

Cicha woda…
Błękitna podusia South Coast, podusia Yacht i pled biało-niebieski

Zwiewna delikatność…
Pled biało-beżowy i zwiewna firanka
Ramka szaro-beżowa
Grunt to siła…
Ramka w kolorze drewna i buteleczka rozmiar D w kolorze pudrowego różu

Brak komentarzy: