poniedziałek, 30 marca 2015

Dyngus… czyli dzban pełen stylu!     Wielkanoc to nie tylko święconka, uroczyste śniadanie, żurki, baby i mazurki… ale także Lany Poniedziałek (chyba najbardziej radosny i… mokry poniedziałek w roku! :-)). 
Dla zabawy, w zgodzie z tradycją, polewa się wodą - szczególnie - osoby znane, lubiane, co jest wyrazem sympatii (dawniej najbardziej mokre były najpiękniejsze dziewczyny ;-)).
Jak we wszystkim - zaleca się umiar. Ilość wody może być symboliczna, a oprawa… bardzo stylowa!   W wielkanocny, poniedziałkowy poranek, kultywując dyngusowy zwyczaj, bliskich skropić można wodą z gustownego dzbana. Później stylowe naczynie może posłużyć za wazon na wiosenne skarby przyniesione ze świątecznego spaceru - żonkile, bazie, gałązki forsycji czy pączkującej już czereśni.
Ci, którzy nie wybiorą się na przechadzkę, mogą włożyć do nich barwne palmy z Niedzieli Palmowej.
W dzbankach można także zaserwować smaczny  kompot do wielkanocnego obiadu lub orzeźwiający napój owocowy do deseru. Taki nabytek jest niezbędny na nadchodzące coraz cieplejsze dni - jako naczynie na mrożoną herbatę czy sok.
We wnętrzach w stylu francuskim, rustykalnym, shabby chic sprawdzą się zdobne ceramiczne dzbany, zwłaszcza w kuchni, jadalni, salonie, w łazience zaś - metalowe, celowo postarzane.
Do domu w stylu skandynawskim pasują dzbany o minimalistycznej formie, szklane, z jednokolorowymi, pojedynczymi napisami-mottami lub geometrycznym deseniem.
Stylowy dzbanek to… przyjemność po brzegi!

Dzban Maison, biała tacabieżnik pikowany
Pled "Patchworkowy" szary, kosze wiklinowe

Ptaszek ceramiczny, poidełko z ptaszkiem, serwetka z falbanką

Dzbanek na herbatę, lampionświeca "w betonie", zestaw 3 tac

Butelka z korkiem, podkładka w kratkę

Świeca lemongrass, dzbanek na lemoniadę

Koszyczek druciany, sztuczne jabłuszka ( 2 rozmiary)


Cukiernica, czajnik , mlecznik z serii Monogram

Świeca z ptaszkiem i ściereczka-serwetka w paski niebiesko-białe

Podkładki na stół: prostokątna i owalna


Brak komentarzy: