poniedziałek, 26 stycznia 2015

Początek roku w szampańskim nastroju!           Wszystko, co nowe wymaga właściwej oprawy i radosnego celebrowania. Nowy Rok ma ten szczególny przywilej, że witający go karnawał trwa u nas wyjątkowo długo! 
Od Sylwestra (lub w niektórych rejonach od Dnia Trzech Króli) po ostatki (wtorek poprzedzający Popielec) – strzela szampan, sypie się confetti, paradują maski, a podniebienie cieszą smakowite łakocie (apogeum słodyczy i kalorii  – w Tłusty Czwartek! :-))
To czas balów, pochodów, imprez… Dużym wyzwaniem jest zorganizowanie karnawałowego przyjęcia w domu. Aby stworzyć niepowtarzalny, zgodny z tradycją, ale gustowny i wyjątkowy klimat, trzeba mieć… pomysł! Oto kilka inspiracji…
Bardzo ważny w karnawale jest wystrój miejsca, w którym bawią się goście. Zamiast kłopotliwych serpentyn i jeszcze bardziej uciążliwego confetti oraz wymagających (uf!) balonów, wybrać można lekkość – tiul i papier. Materiał udrapowany na krzesłach sprawi, że każdy poczuje się na swoim miejscu jak król balu na tronie… A papierowe kule i kwiaty wirować będą podczas tańców (można z powodzeniem wykonać je samodzielnie).
Wyzwaniem jest także przygotowanie przyjęcia „od kuchni”.
Warto wcześniej przemyśleć rodzaj i sposób podania szampana lub wina – lód, odpowiednie kieliszki, fantazyjna dekoracja smakowa i wizualna - mrożone owoce, w tej roli idealne: maliny, jeżyny, truskawki, a także skrystalizowany cukier lub wata cukrowa, słodki brokat... 
Nie można zapomnieć o właściwej ekspozycji trunku – lśniący pojemnik, serwetki, taca i stojak na wino – obowiązkowe.
Świetną alternatywą (lub urozmaiceniem) dla pączków i faworków są fantazyjne babeczki, muffiny i makaroniki podane na gustownych paterach i etażerkach lub też wymyślne bakalie w szklanych bombonierach. Dobrym pomysłem jest również oryginalny tort jako kluczowy deser wieczoru (zaserwowany ze sztucznymi ogniami na pewno zaskoczy i zachwyci gości!)…
Palce lizać (byle ukradkiem :-))!
Przyjęcie nie musi być zatem „ciężkie” zarówno dla gospodarzy, jak i gości. Można miło i z polotem zorganizować niezapomniany bal. A w nowy rok wkroczyć lekkim na ciele i duszy!

Miłej zabawy!Elegancki kieliszek do szampana 'La maison'


Dostojny pojemnik do chłodzenia szampana z grawerem

Szklana bomboniera z aniołkiem np. na cukierki, ciasteczka lub... pachnące mydełka :-) oraz biała prowansalska patera z kloszem ozdobiona motywem roślinnym i napisem (cudna! )


Patera piętrowa, zdobiona szklana patera 'Rome' na nóżce i patera 'Patisseries' z kloszem
 
Krzesło z tapicerowanym siedziskiem (teraz na promocji :-)

1 komentarz:

sandrynka pisze...

oj, przygarnęłabym kilka elementów :)


ps. pozdrawiam i zapraszam na moje Walentynkowe Candy:)