środa, 15 października 2014

Jej wysokość i wspaniałość, purpurowo-złota jesień!

        Jesień – ze wszystkich pór roku – ma najbogatszą chyba paletę barw. Żółty, czerwony i pomarańczowy ogniście otulają ogrody, altany i sady… Ale najbardziej tajemnicza i elegancka jest gama barw od lila po purpurę… Zachwycające wrzosowiska, pola lawendy, dorodne śliwki, dojrzałe winogrona… a to wszystko okraszone złotem liści lśniących w jesiennym słońcu i spowitych nićmi babiego lata, mieniących się odcieniami miodu, miedzi i beżu…Natura inspiruje, połączenie złota i purpury jest doskonałe, daje wytworny efekt. Można je przenieść do swojego domu, umiejętnie tworząc królewski klimat, bez przesadnego przepychu. Właściwy dobór akcesoriów to podstawa podczas komponowania wystroju wnętrza.


Królewska uczta

Warto rozsmakować się w tym połączeniu. Fioletowe szkliwo lub ceramika w połączeniu ze złotymi sztućcami… Albo lśniąca patera, porcelana ze złotym, florystycznym motywem na purpurowych serwetkach i obrusie w odcieniu lila… Kompozycja jak z baśni!

Szklanka na złociste wino.../ Patera na dojrzałe śliwki lub winogrono / Serwis w złociste, jesienne róże

Relaks w koronie

Po uczcie – obowiązkowy odpoczynek. Koniecznie w miłym, przytulnym miejscu. Złoto i purpura wprawiają w radosny nastrój, otulając jesiennym klimatem. Ciepły pled, delikatny koc, komfortowy fotel lub kanapa, wygodne poduszki sprzyjają relaksacji.


 

Kąpiel w złocie

Po całym dniu bezcenny jest relaks w wannie. Otoczenie purpury i złota wycisza i koi. Fioletowe,lawendowe mydełka albo złote, miodowe działają zbawiennie na ciało… Pęczki lawendy koją aromatem, a ciepło świec i miękkość ręczników to doskonałe doznania dotykowe. Raj dla zmysłów!


Sen na wagę złota

Ciemny fiolet i złoto to kolory nieba nocą… Taka też może być sypialnia marzeń. Ciemna pościel,kontrastująca ze złotymi zdobieniami łóżka, połyskujące hafty na poduszkach. Ciepłe światło lampki nocnej i… aż chce się spać

 Miłość na wagę złota
  
Złoto i purpura to niekwestionowany, najpiękniejszy duet tej jesieni. Sprzyja mu biel oraz barwy ziemi – brąz, zieleń, szarość. Złoto i purpura tworzą styl!

 
 

1 komentarz:

Alicja pisze...

Uwielbiam fiolet i wszelkie jego połączenia.Pozdrawiam i zapraszam do mnie :-).