poniedziałek, 8 czerwca 2015

Wzorowe piękno: Maroko      Wakacje coraz bliżej… Zapraszamy więc w podróż do najpiękniejszych zakątków świata - po radość, inspiracje, pomysły dla domu! Wakacyjna metamorfoza wnętrza to wspaniała przygoda! A może komuś uda się wybrać w prezentowane krainy i uzupełnić dekorację domu o oryginalne, sentymentalne, pełne wspomnień przedmioty?
Dziś nasze oko patrzy na Maroko… Gra wzorów, kolorów, świateł. Wyrazistość i intensywność. Klimat marokański w pełnej krasie prezentuje się w jednolitym, tradycyjnym wnętrzu, lecz także doskonale łączy się z innymi stylami, tworząc oryginalną mozaikę…
Sypialnia inspirowana marokańskim klimatem obfituje w nasycone kolorem i wzorem narzuty, poduszki, pościele. Typowe są szerokie łoża z baldachimami, rzeźbione kolumienki. Baśniowo komponują się z nimi kryształowe, lśniące akcesoria (szczególnie oświetlenie: kinkiety lub żyrandole).
Zdobne lampiony, wazony, świeczniki, wzorzyste i barwne dywaniki, tradycyjne marokańskie pufy
i poduszki, ożywią każdy salon i wypełnią go swobodną wygodą.
W kuchni, nawet nowoczesnej, w marokańskim stylu, można ułożyć mozaikę zamiast tradycyjnych kafelków lub też urozmaicić płytki fantazyjnym, wzorzystym motywem. Świetnym dodatkiem są także misy i tace - bogato zdobione, pojemne. To zarazem wygodne naczynia i piękna dekoracja (także naścienna).
Łazienka to prawdziwy raj dla mozaikowych motywów… Głębokie, ceramiczne (nieco trójwymiarowe) obrazy upiększą każdą łazienkę, czyniąc ją lśniącą i (optycznie) większą!
W ogrodzie i na tarasie doskonale prezentować się będą marokańskie, barwne lampiony, mozaikowe fontanny i poidełka. Bugenwilla w glinianej donicy będzie oryginalnym, egzotycznym akcentem.
Wystarczy mały detal - mozaika, taca, lampion, dywanik - by myślami przenieść się do barwnego Maroka…  A może marzenie o marokańskich wakacjach wzorowo się spełni…?! :-) Kto wie...

Szafirowa butla- wazon, sztuczna hortensja, dywanik granatowy z floralowym wzorem

Patera-muszla i piękny lampion z mlecznego szkła

Świecznik -chromowana nóżka i szklany lampion

Rattanowe latarnie

Dywanik biało-beżowy 140x200

Biały żyrandol 4-ramienny z kryształami i poducha beżowa we wzory


Dywanik we wzory

Biały kocyk

Podstawka - taca miedziana śr. 30 cm


Czar bieli- taca na nóżkach, taca vintage z rancikiem, pojemnik np. na orzechy

Ornament pobielany i ornament biały

Ornament drewniany- podkładka i duży klosz

Wieszak ręcznikowy metalowy i ręcznik kąpielowy

Mały (na dole) i większy puchar (u góry)


Brak komentarzy: